NASZA HISTORIA

TOSTEER

Powstaliśmy w 1999 roku. W latach 2000-2001 zaistnieliśmy na polskiej scenie bluesowej jeszcze jako TOSTER BAND zdobywając tam miano odkrycia muzycznego. W 2002 przygotowaliśmy materiał na pierwszy, debiutancki album. Postanowiliśmy odejść od bluesa, na rzecz mocniejszych brzmień, które od zawsze nas fascynowały. Staliśmy się TOSTEER.

Nasza pierwsza płyta „Tesosterone” wydana została we współpracy z Universal Music Polska w 2003 roku. W ramach trasy promocyjnej zagraliśmy m.in. support przed zespołem Placebo, a w 2004 przed Davem Gahanem.

Nasza płyta była nominowana do Fryderyków w kategorii Album Rockowy, a zespół w kategorii Nowa Twarz Fonografii. TOSTEER zawiesił swoją działalność w roku 2010 a naszym ostatnim wydawnictwem był singiel „Silver Tears” z 2009 roku.

NOWY SINGIEL

PODPALAM ŚWIAT

Po 10 latach rozłąki postanowiliśmy ponownie połączyć siły, tym razem jako trio w składzie: Bartek Grzanek – wokal, gitary, Łukasz Kapuściński – gitary, Paweł Stępień – bębny.
Pracujemy nad płyta, której zwiastunem jest singiel „Podpalam świat”, który zadebiutował 25.10.21.

TOSTEER

NOWY MATERIAŁ

Nowy materiał to zbiór naszych obserwacji i przemyśleń, tym razem z perspektywy „dojrzalsów z bagażem”, jakimi staliśmy się przez minioną dekadę.

Muzycznie trzymamy się mocnego rocka z domieszką elektroniki czyli tu bez zmian.